„SWING BROTHERS” to obecnie jeden z bardziej profesjonalnych zespołów do tańca, który powstał na warszawskie potrzeby agencji Art-Margot w 2002 r. z połączenia poznańskiego sekstetu jazzowego 1996 (fortepian, kontrabas, perkusja, trąbka, saksofon, puzon) ze znakomitą wokalistką BO oraz powiększony o gitarę elektryczną i perkusję latino.

Sekstet jazzowy Swing Brothers powstał w roku 1996. Początkowo był to sekstet grający głównie muzykę swingową, dixielandową i taneczną. Orkiestra skupia muzyków zawodowych współpracujących wcześniej z takimi zespołami jak Orkiestra Zbigniewa Górnego, czy Alex-Band. To osoby z doświadczeniem i prawdziwą pasją do muzyki.

Poszerzenie zespołu do składu 9- osobowego umożliwia zarówno wykonywanie znanych przebojów utworów muzyki POP i latino, jak i jazzowo-swingowej. O wysokim poziomie artystycznym i uniwersalnym charakterze muzyki wykonywanej przez Swing Brothers świadczyć może ranga imprez np.:

  • Bale sylwestrowe m.in. w Hotelu Bristol 2004/2005, 2005/2006
  • Bal w hotelu Bristol dla Firmy 3M Poland w 2005 r.
  • Bal z okazji 25 konferencji członków ECTA ( ECTA 25th Annual Conference. ECTA to skrót od nazwy European Communities Trade Mark Association w Auli Politechniki Warszawskiej w 2006 r.
  • XV bal British Polish Chamber of Commerce w hotelu Intercontinental w Warszawie w 2007 r.
  • Wesele Pani Małgorzaty Kożuchowskiej i Bartka Wróblewskiego 2011 r.
  • Duże prywatne imprezy w Międzyzdrojach, Łodzi i Warszawie w najlepszych hotelach i restauracjach jak: Hotel Andels w Łodzi, hotelu Kazimierz w Kazimierzu nad Wisłą, czy Restauracja Belvedere i Restauracja Zamku Królewskiego w Warszawie.

Z zespołem od 2002 roku występuje znakomita wokalistka popowa, wychowanka wydziału wokalnego i rozrywkowego Akademii Muzycznej we Wrocławiu – BO. Zespół wykonuje najbardziej znane przeboje światowego repertuaru POP do tańca, jak i sety latynoskie, a także standardy jazzowe. Leaderem zespołu jest JAN ZYLAND – znakomity pianista, aranżer, który brał udział w popularnym programie telewizyjnym „Jak oni śpiewają” oraz był jurorem wewnętrznym w programie „Must be the Music”.

Orkiestra z doświadczeniem

Wieloletnie doświadczenie naszej orkiestry w Warszawie sprawia, że są to ludzie przygotowani do występów na różnego rodzaju wydarzeniach. Mowa tu m.in. o wystąpieniach przed dużą publicznością, zwłaszcza podczas różnego rodzaju wydarzeń firmowych. Doświadczenie m.in. na stanowiskach jurorach w znanych programach telewizyjnych sprawia, że wykonywane utwory są na najwyższym poziomie. Muzyka na żywo pozwala na dopełnienie wielu wydarzeń, pobudzając emocje zaproszonych osób.

Osoby wchodzące w skład naszej orkiestry stale poszerzają swoje umiejętności i aktualizują repertuar. Uczestniczą nie tylko w występach, lecz także różnego rodzaju szkoleniach, które mają za zadanie doskonalić warsztat muzyczny. Za każdym razem skład oraz dokładny repertuar może być inny. Nasz kwartet smyczkowy na imprezę sprawdzi się doskonale m.in. podczas bardziej podniosłych wydarzeń. Nasi artyści to zawodowi muzycy, skupiamy plejadę znakomitych gitarzystów, harfistek, saksofonistów, trębaczy, akordeonistów i pianistów

W skład „Swing Brothers” wchodzi 9 muzyków tzn. :
1. Wokalistka
2. Pianista - leader
3. Perkusista
4. Perkusista latino
5. Gitarzysta basowy
6. Gitarzysta
7. Saksofonista I
8. Trębacz
9. puzonista
Zespół może też wystąpić w składzie mniejszym tzn. 8 osobowym :
1. Wokalistka
2. Pianista - leader
3. Perkusista
4. Gitarzysta basowy
5. Gitarzysta
6. Saksofonista I
7. Trębacz
8. puzonista
Lub w składzie 6 osobowym:
1. Wokalistka 
2. Pianista - leader
3. Perkusista
4. Gitarzysta basowy
5. Gitarzysta 
6. Saksofonista I