„SWING BROTHERS” to obecnie jeden z bardziej profesjonalnych zespołów do tańca, który powstał na warszawskie potrzeby agencji Art-Margot w 2002 r. z połączenia poznańskiego sekstetu jazzowego 1996 ( fortepian, kontrabas, perkusja, trąbka, saksofon, puzon) ze znakomitą wokalistka BO oraz powiększony o gitarę elektryczną i perkusję latino.

Sekstet jazzowy Swing Brothers powstał w roku 1996. Początkowo był to sekstet grający głównie muzykę swingową, dixielandową i taneczną. Orkiestra skupia muzyków zawodowych współpracujących wcześniej z takimi zespołami jak Orkiestra Zbigniewa Górnego, czy Alex-Band..
Poszerzenie zespołu do składu 9 - osobowego umożliwia zarówno wykonywanie znanych przebojów utworów muzyki POP i latino jak i muzyki jazzowo-swingowej. O wysokim poziomie artystycznym i uniwersalnym charakterze muzyki wykonywanej przez Swing Brothers świadczyć może ranga imprez np.:

  • Bale sylwestrowe m.in. w Hotelu Bristol 2004/2005, 2005/2006
  • Bal w hotelu Bristol dla Firmy 3M Poland w 2005 r.
  • Bal z okazji 25 konferencji członków ECTA ( ECTA 25th Annual Conference. ECTA to skrót od nazwy European Communities Trade Mark Association w Auli Politechniki Warszawskiej w 2006 r.
  • XV bal British Polish Chamber of Commerce w hotelu Intercontinental w Warszawie w 2007 r..
  • Wesele Pani Małgorzaty Kożuchowskiej i Bartka Wróblewskiego 2011 r.
  • Duże prywatne imprezy w Międzyzdrojach , Łodzi i Warszawie w najlepszych hotelach i restauracjach jak: Hotel Andels w Łodzi, hotelu Kazimierz w Kazimierzu nad Wisłą, czy Restauracja Belvedere i Restauracja Zamku Królewskiego w Warszawie.

Z zespołem od 2002 roku występuje znakomita wokalistka popowa, wychowanka wydziału wokalnego i rozrywkowego Akademii Muzycznej we Wrocławiu - BO. Zespół wykonuje najbardziej znane przeboje światowego repertuaru POP do tańca, jak i sety latynoskie a także standardy jazzowe. Leaderem zespołu jest JAN ZYLAND –znakomity pianista, aranżer, który brał udział w popularnym programie telewizyjnym „ Jak oni śpiewają „ oraz był jurorem wewnętrznym w programie „Must be the Music”.

W skład „Swing Brothers” wchodzi 9 muzyków tzn. :
1. Wokalistka
2. Pianista - leader
3. Perkusista
4. Perkusista latino
5. Gitarzysta basowy
6. Gitarzysta
7. Saksofonista I
8. Trębacz
9. puzonista
Zespół może też wystąpić w składzie mniejszym tzn. 8 osobowym :
1. Wokalistka
2. Pianista - leader
3. Perkusista
4. Gitarzysta basowy
5. Gitarzysta
6. Saksofonista I
7. Trębacz
8. puzonista
Lub w składzie 6 osobowym:
1. Wokalistka 
2. Pianista - leader
3. Perkusista
4. Gitarzysta basowy
5. Gitarzysta 
6. Saksofonista I