Blog

skrzypce

Organizowanie recitali na zamówienie to wspaniały sposób na cieszenie się danym gatunkiem muzycznym w wyjątkowym i intymnym otoczeniu. Dla miłośników, którzy chcą doświadczyć piękna i emocji muzyki klasycznej w miejscu prywatnym, recitale na zamówienie są świetną opcją. Mogą być one dostosowane do indywidualnych potrzeb publiczności, od występów solowych po koncerty muzyki kameralnej. Takie recitale mogą odbywać się w różnych miejscach, na salach koncertowych, ale też w prywatnych domach, i mogą być dostosowane do konkretnych potrzeb publiki. Dla przykładu, jeżeli publiczność chce usłyszeć konkretnego kompozytora lub określony styl muzyczny, wykonawcy mogą odpowiednio dostosować swój występ.

nuty

Ciężko wyobrazić sobie dobry event bez oprawy muzycznej. Ma ona duży wpływ na odbiór całego przedsięwzięcia. Towarzyszy rozmową, zabawie, a w przyszłości wspomnieniom związanym z imprezą. Typ muzyki, powinien być dobrany do charakteru eventu. Najczęściej można spotkać się z jazzem, utworami tanecznymi, czy filmowymi. Jednak niektórym wydarzeniom towarzyszy muzyka klasyczna.

pierwszy taniec na weselu

Wesele to okazja, która wiąże się z wieloma pięknymi tradycjami. Rozpoczęcie wspólnej zabawy gości i gospodarzy rozpoczyna pierwszy taniec. Takie otwarcie przyjęcia weselnego uznawane jest za tradycję. Jednak jakie jest jej pochodzenie? Jakie ma znaczenie symboliczne? Informacje o genezie tradycji pierwszego tańca nie są potwierdzone, ale warto zapoznać się z prawdopodobnym pochodzeniem.

przyjaciele na przyjęciu

Dobrze zorganizowany event, nie może obejść się bez odpowiednio dobranej oprawy muzycznej. To muzyka tworzy unikalną atmosferę wydarzenia. Dobór utworów, powinien być uzależniony od charakteru imprezy. Należy też dokładnie przemyśleć, czy potrzebny będzie DJ, czy lepiej zatrudnić zespół. Do tego bierze się pod uwagę kilka innych kwestii, jak: średnia wieku uczestników eventu, ich zainteresowania, rozmiar eventu i miejsce, w którym będzie odbywać się wydarzenie.

mężczyzna grający na perkusji

Jazz to niesamowita kombinacja kilku gatunków muzycznych, w tym afrykańskiej muzyki ludowej i bluesa. Jednym z najbardziej charakterystycznych instrumentów dla tego rodzaju muzyki jest saksofon. Ilość muzyków grających w zespole jazzowym jest ściśle uzależniona od stylu jaki wykonują. Od tego też zależy rodzaj używanych instrumentów. Jednak każdy zespół jazzowy dzieli się na dwie sekcje: rytmiczną i solistów. Do każdej z nich przypisuje się inne instrumenty.

tańcząca para młoda na weselu

Muzyka na weselu to bez wątpienia priorytet. Ma ona bezpośredni wpływ na to, jak goście będą się bawić i jak zapamiętają całe wesele. Właśnie dlatego, kiedy młodzi stają przed dylematem wyboru zespołu, powinni dobrze przygotować się do podjęcia takiej decyzji. Muszą wziąć pod uwagę wiele czynników oraz określić czego tak naprawdę oczekują. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy wyborze zespołu na swoje wesele? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie!

pierwszy taniec weselny

Każde wesele obfituje w wiele atrakcji. Witanie chlebem i solą, przenoszenie przez próg, oczepiny – można by tak wymieniać bez końca. Nie da się jednak pominąć rzeczy najważniejszej – pierwszego tańca. To właśnie ten moment jest swego rodzaju przypieczętowaniem przysięgi wierności złożonej przez małżonków. Nie ulega więc wątpliwości, że powinien on być pięknie wykonany. A żeby właśnie tak się stało, trzeba się dobrze przygotować do tego pierwszego tańca.

wesele

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, co jest lepsze, wesele z DJ-em czy orkiestrą, bowiem wszystko zależy od gustów muzycznych i upodobań pary młodej oraz weselnych gości. W naszym wpisie przedstawiamy zalety każdego z tych rozwiązań.

Christmas Party

Coraz więcej firm decyduje się na organizację przyjęć okolicznościowych dla pracowników. Jednym z takich szczególnych momentów są Święta Bożego Narodzenia, w którym właściciele spotykają się ze swoimi pracownikami na uroczystej kolacji lub obiedzie. Warto urozmaicić ten moment okolicznościową muzyką, która wszystkim zapadnie w pamięć, ale przede wszystkim zbuduje świąteczny nastrój.

kwartet smyczkowy

Kwartet smyczkowy to zespół składający się z czterech wykonawców muzyki kameralnej. W jego skład wchodzą altówka, wiolonczela oraz dwoje skrzypiec. Początki czterogłosowej faktury instrumentalnej sięgają już epoki baroku, jednak kwartet instrumentów smyczkowych powstał dopiero w epoce klasycyzmu, kiedy muzyka tego typu była bardzo popularna w zamożnych domach. Dziś często sięga się po klasyczną oprawę muzyczną różnych uroczystości, nadając im elegancki i wzniosły charakter.