kwartet smyczkowy

Kwartet smyczkowy to zespół składający się z czterech wykonawców muzyki kameralnej. W jego skład wchodzą altówka, wiolonczela oraz dwoje skrzypiec. Początki czterogłosowej faktury instrumentalnej sięgają już epoki baroku, jednak kwartet instrumentów smyczkowych powstał dopiero w epoce klasycyzmu, kiedy muzyka tego typu była bardzo popularna w zamożnych domach. Dziś często sięga się po klasyczną oprawę muzyczną różnych uroczystości, nadając im elegancki i wzniosły charakter.

 

Muzyka na żywo

Nic nie zastąpi głębokich dźwięków płynących prosto z instrumentów muzycznych, zwłaszcza jeśli jest to muzyka klasyczna. Warto wiedzieć, że profesjonalne kwartety smyczkowe są w stanie po wcześniejszym przygotowaniu bez problemu zagrać nie tylko klasykę, polkę, walca lub jazz, ale również zaaranżować dowolny utwór pochodzący na przykład z filmu, na potrzeby wydarzenia.

 

Imprezy, na których szczególnie dobrze zaprezentuje się kwartet smyczkowy

Przede wszystkim muzyka tego typu cieszy się dużą popularnością na ślubach i podczas kolacji weselnych. Odpowiednim miejscem będą również bankiety, kolacje, koktajle, uroczyste zaręczyny oraz wszelkie wydarzenia kościelne. Trzeba podkreślić, że kwartet smyczkowy dobrze prezentuje się za zarówno na ślubach cywilnych, jak i kościelnych.

Kompleksowa oprawa artystyczna imprez tego typu wprowadza niepowtarzalny klimat i dodaje uroczystym wydarzeniom jeszcze więcej wzniosłości. Naszym klientom proponujemy oryginalną muzykę, za każdym razem dopasowaną do charakteru planowanego wydarzenia. W skład kwartetów smyczkowych wchodzą absolwenci wyższych uczelni muzycznych w Polsce, więc z pewnością poradzą sobie z każdym wyzwaniem.

 

Dlaczego wybrać instrumenty smyczkowe?

Dziś kwartety smyczkowe wychodzą również poza sztywne, klasyczne ramy, umilając czas nawet w mniej doniosłych i luźnych momentach. Nadal jednak cieszą się bardzo dużą popularnością na wzniosłych uroczystościach takich jak śluby, gdzie są w stanie wprowadzić wręcz magiczną atmosferę. Dźwięki strun mniej więcej odpowiadają skali ludzkiego głosu, dzięki czemu mają harmonijne, naturalne brzmienie.