przyjaciele na przyjęciu

Dobrze zorganizowany event, nie może obejść się bez odpowiednio dobranej oprawy muzycznej. To muzyka tworzy unikalną atmosferę wydarzenia. Dobór utworów, powinien być uzależniony od charakteru imprezy. Należy też dokładnie przemyśleć, czy potrzebny będzie DJ, czy lepiej zatrudnić zespół. Do tego bierze się pod uwagę kilka innych kwestii, jak: średnia wieku uczestników eventu, ich zainteresowania, rozmiar eventu i miejsce, w którym będzie odbywać się wydarzenie.

 

Jak dobrać oprawę muzyczną do wydarzenia?

Nie da się jednoznacznie dobrać oprawy muzycznej do danego wydarzenia. Każda impreza, nawet tego samego typu, różni się charakterem, rozmiarem czy miejscem. Wszystko zależy więc od wizji organizatora. Jeżeli event ma charakter klasyczny i tradycyjny, warto postawić na zespół, który się w niego wpasuje. Odpowiedni dobór utworów i instrumentów, warto powierzyć agencji, która zajmuje się na co dzień tworzeniem projektów oprawy muzycznej imprez. Należy wtedy przedstawić miejsce, swój pomysł na wydarzenie, zaplanowane atrakcje, wiek, zainteresowania i ilość gości, a także typ imprezy, a wtedy łatwiejsze będzie dobranie odpowiedniej muzyki.

 

Wybrać DJ-a, czy zespół muzyczny?

Wybór między wynajęciem DJ-a, a zespołu muzycznego, również powinien być zależny od typu imprezy, ale też potrzeb organizatora i gości. Pierwsza opcja daje większą swobodę w wyborze utworów. Oprócz tego nie następują wtedy przerwy w puszczaniu muzyki. Natomiast zespół zna ograniczoną ilość utworów muzycznych, oraz potrzebuje niekiedy przerw, żeby odpocząć. Jednak taka opcja nadaje imprezie niepowtarzalnego klimatu i daje możliwość interakcji z muzykami. Do tego muzyka na żywo nie raz poprawia samopoczucie uczestników. Nie ma więc jednoznacznej odpowiedzi na pytanie „DJ, czy zespół?”.