tańcząca para młoda na weselu

Muzyka na weselu to bez wątpienia priorytet. Ma ona bezpośredni wpływ na to, jak goście będą się bawić i jak zapamiętają całe wesele. Właśnie dlatego, kiedy młodzi stają przed dylematem wyboru zespołu, powinni dobrze przygotować się do podjęcia takiej decyzji. Muszą wziąć pod uwagę wiele czynników oraz określić czego tak naprawdę oczekują. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy wyborze zespołu na swoje wesele? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie!

 

Repertuar ma znaczenie

Pierwszą i bardzo ważną sprawą, którą należy ustalić, wybierając zespół na wesele to repertuar, jaki zespół oferuje. To istotne, ponieważ jak to bywa w sytuacji, w której na jednym parkiecie znajdzie się wiele osób, gusta muzyczne bywają różne. Dlatego dobrze, aby zespół grał nie tylko najnowsze hity albo jedynie disco polo. Zróżnicowane portfolio jest tutaj bardzo ważnym czynnikiem i zawsze warto o tym porozmawiać. Przy okazji pojawia się tutaj kolejna sprawa, czyli zgranie zespołu. Warto również to ustalić, ponieważ muzycy, którzy grają ze sobą od dawna, dobrze potrafią się uzupełniać i elastycznie dobierać repertuar do tego, przy czym lepiej bawią się goście.

Warto wspomnieć o jeszcze jednym aspekcie. Nagłośnienie, bo o nim tu mowa, to istotna sprawa podczas wesela. Musi być ono dopasowane do tego, co oferuje sala weselna. Dobrze zatem ustalić, czy dany zespół muzyczny zagwarantuje odpowiednie zaplecze techniczne.

 

Czego oczekujemy?

Mówiąc o wyborze zespołu, warto już na początku ustalić, kwotę, jaką jesteśmy w stanie zapłacić za ich usługę. Elastyczny zespół potrafi zaproponować różne opcje w zależności od tego, jakie są możliwości pary młodej i ich oczekiwania. Pamiętajmy jednak, że cena nigdy nie powinna być ostatecznym wyznacznikiem. Czasem lepiej trochę dopłacić, ale wybrać zespół muzyczny, który spełnia nasze oczekiwania i z którym jest dobry kontakt. Taki wybór może wykluczyć wiele problemów a w razie ich pojawienia się, pozwoli łatwo i szybko je rozwiązać, biorąc pod uwagę dobro obu stron.