Jak zaplanować oprawę muzyczną na wesele

Oprawa muzyczna na weselu ma ogromne znaczenie. Bez względu na to, czy organizujecie kameralny bankiet, czy może wielkie, huczne przyjęcie, zawsze warto pomyśleć o odpowiedniej muzyce, która zachęca do dobrej zabawy, wprowadza wyjątkową atmosferę, podkreśla wyjątkowość tej niepowtarzalnej chwili.

 

 

 

Muzyka na weselu. O czym musisz pamiętać?

Dobór oprawy muzycznej podczas uroczystości zaślubin wiele zależy przede wszystkim od tego, gdzie będzie się ona odbywać. W przypadku ślubu kościelnego zazwyczaj organista z parafii gra muzykę kościelną. Jeśli chcielibyśmy wprowadzić muzyków z zewnątrz, zapewne będzie niezbędne uzyskanie zgody księdza. W tym przypadku Pary Młode najczęściej decydują się na wynajęcie kwartetu smyczkowego, harfistkę lub profesjonalnych wokalistów. Bardzo ważne jest również, aby skonsultować z księdzem lub organistą repertuar muzyczny wybrany na czas uroczystości w świątyni.

W przypadku ślubu w Urzędzie Stanu Cywilnego również należy uzyskać zgodę na wprowadzenie muzyków na czas uroczystości, jednak zwykle mamy większą swobodę w doborze repertuaru muzycznego. Jeśli korzystamy z usług profesjonalnego zespołu muzycznego na wesele, możemy liczyć na wsparcie w zakresie doboru repertuaru oraz ustalania szczegółów w kościele lub urzędzie.

Jeśli chodzi o oprawę muzyczną przyjęcia weselnego, mamy zdecydowanie większą swobodę. Możemy wybierać spomiędzy różnorodnych zespołów muzycznych, indywidualnych muzyków DJ’ów, a także wodzirejów. Na polskich weselach wciąż dominuje muzyka grana na żywo, chociaż już nie zawsze jest to disco polo. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się m.in. muzyka jazzowa. Jazz wprowadza wyjątkowo elegancką i wyrafinowaną atmosferę, zachęca nie tylko do wspólnego biesiadowania, ale również szalonej zabawy na parkiecie tanecznym. To, jaki zespół muzyczny wybierzecie na swoje wesele, w dużej mierze zależy od indywidualnych preferencji, ale zawsze warto wziąć pod uwagę również oczekiwania gości.