RECITALE KLASYCZNE NA ZAMÓWIENIE, KONCERTY MUZYKI KLASYCZNEJ

Koncerty muzyki poważnej odznaczają się niezwykłą klasą i elegancją. Naszą specjalnością, która napawa nas szczególną dumą, są występy oratoryjno-kantatowe w wykonaniu doskonałych orkiestr i chórów, z którymi współpracujemy. Nie są to jednak jedyne występy muzyki poważnej, jakie oferuje nasza agencja. Wyjątkową propozycją Art-Margot są recitale klasyczne w wykonaniu wybitnych polskich artystów – wirtuozów fortepianu, skrzypiec, wiolonczeli, organów i innych. Jest to niezwykła okazja do wysłuchania wyśmienitych instrumentalistów na specjalnym zamkniętym koncercie. Artyści, z którymi współpracujemy, wykonują różnorodny repertuar obejmujący dzieła mistrzów muzyki poważnej – pianiści klasyczni prezentują niepowtarzalne interpretacje utworów Fryderyka Chopina, podczas gdy chóry czy orkiestry wykonują wybitne dzieła m.in. Wolfganga Amadeusza Mozarta i Jana Sebastiana Bacha.

Organizowaliśmy zamknięte koncerty w wykonaniu m.in.: Prof. Piotra Palecznego, Prof. Edwarda Wolanina, prof. Joanny Ławrynowicz-Just, Marka Brachy, Marii Gabryś, duetu fortepianowego Piano Ravel Duo i Gabryś&Quinn oraz wielu innych bardzo utalentowanych studentów i absolwentów Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina i innych prestiżowych szkół z całego świata.

W 1989 roku ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie wiolonczeli prof. Kazimierza Michalika. Jako stypendysta Rządu Austriackiego odbył roczne studium podyplomowe w Hochschule für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu u Tobiasa Kühne. Studiował również kameralistykę u wybitnego skrzypka Krzysztofa Jakowicza, z którym występuje od wielu lat.

prof. Edward Wolanin w wieku 5 lat rozpoczął naukę gry na fortepianie u Urszuli Hop. Następnie, w Rzeszowie ukończył średnią szkołę muzyczną w klasie Krystyny Matheis-Domaszowskiej. Jako najmłodszy w historii uczelni student, w wieku 15 lat rozpoczął naukę w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Studiował pod kierunkiem prof. Jana Ekiera, prof. Bronisławy Kawalli, a w klasie kameralistyki u prof. Jerzego Marchwińskiego.

Maria Ludwika Gabryś urodziła się w Warszawie w rodzinie o tradycjach muzycznych. Jest absolwentką Liceum Muzycznego im. Zenona Brzewskiego oraz Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, gdzie studiowała pod kierunkiem prof. Teresy Manasterskiej oraz prof. Krystyny Makowskiej-Ławrynowicz (klasa kameralistyki). Po otrzymaniu dyplomu cum laude w 2002 r. pianistka kontynuowała naukę w Musikhochschule Luzern w Szwajcarii w klasie mistrzowskiej prof. Ivana Klansky’ego, osiągając w 2007 r. prestiżowy dyplom – Solistendiplom z wyróżnieniem.

Duet fortepianowy Gabryś & Quinn Piano Duo został założony w roku 2012 przez dwie pianistki – Marię Gabryś i Monikę Quinn. Od lat łączy je przyjaźń i wspólna droga artystyczna. Obydwie są absolwentkami klasy Prof. Teresy Manasterskiej w PLM imienia Zenona Brzewskiego w Warszawie oraz Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina, obecnie Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, gdzie pracują na stanowiskach adiunkta i asystenta w Katedrze Fortepianu.

Marek Bracha jest uważany za jednego z najciekawszych polskich pianistów młodego pokolenia. Jego grę cechuje szlachetność i piękno brzmienia oraz powściągliwa i wysmakowana ekspresja. Artysta doskonale czuje się w repertuarze klasycznym i romantycznym, który z powodzeniem wykonuje na instrumentach współczesnych oraz tych z epoki. Pianista nieustannie zgłębia wiedzę na temat praktyk wykonawczych XVIII i XIX w.